loader
  • 1 Kişilik
  • 2 Kişilik
  • 3 Kişilik

Atatürk' ün "benim kentimdir" dediği Yalova' da balayına ne dersiniz ?

17.11.2019Yalova Hakkında
Düğüne karar verdiniz. Tarihler belirlendi, mekanlar araştırıldı, bütçeler belirlendi, düğününüze katılacak kişileri netleştirdiniz, davetiyeler basıldı, masa süslemeleri, sandalye tercihiniz, şamdanlar, çiçekler, renkler, nikah töreni, şahitler vs derken liste uzayıp gitti. Hepsini hallettiniz. Takıları topladınız:) Elbette sıra geldi balayına.

Etiketler:

Yalova Atatürk

Yalova Hakkında

17.11.2019Yalova Hakkında
Yalova, Türkiyenin kuzeybatısında, Marmara Bölgesinin güneydoğu kesiminde yer almaktadır. İlin kuzeyinde ve batısında Marmara Denizi, doğusunda Kocaeli, güneyinde Bursa (Orhangazi-Gemlik) ve Gemlik Körfezi yer almaktadır. Yalova, 39-40 Kuzey enlemi, 29-61 Doğu boylamları arasında yer almaktadır. Denizden yüksekliği 2 metredir. 847 km2'lik alanı ile Ülkemizin yüzölçümü en küçük ilini oluşturmaktadır. Yalova doğu kıyılarındaki düzlükler dışında, dağlık bir bir araziye sahiptir. Bölgenin güneyi; batıdan doğuya doğru İzmit - Sapanca arasında Kocaeli sıradağları ile birleşen Samanlı Dağlarıyla kaplanmış durumdadır.

Termal Suyun Faydaları

17.11.2019Yalova Hakkında
Tıpta ‘termomineral sular’ olarak adlandırılan termal suyun kaplıcada kullanılabilmesi için o suyun yeraltından çıkan dpğal termal su olması, sıcaklığının 20 derece üzerinde bulunması, litresinde ise en az 1 gram mineral bulunması gerekmektedir. Yurdumuzda yılda en az 10 milyon kişi kaplıcalara şifa bulmaya gitmektedir. Uzmanlar, ister müzmin bir rahatsızlığı olsun, isterse sağlıklı herkesin hastalık durumlarında tedaviyi güçlendirmek için yılda bir kez kaplıca kürü almasını önermektedirler...

Fırsatlar

Adaya Biz Geldik