loader
  • 1 Kişilik
  • 2 Kişilik
  • 3 Kişilik

Atatürk ve Yalova

17.04.2021Yalova Hakkında
Atatürk Yalova’ yı ilk kez 19 Ağustos 1929 Pazartesi günü saat 16:00'da ziyaret etti ve halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kaplıcaları gezdi ve buranın iyileştirilmesi ile ilgili talimatlarlar verdi. Baltacı çiftliğine giderek buradaki göçmenlerin durumu ile ilgilendi. 20 Ağustos 1929'da tekrar Yalova’yı ziyaret eden Atatürk, 21 Ağustos’ta Yalova üzerinden Bursa’ya gitti.

Neden Limak Termal Butik Otel ?

17.04.2021Yalova Hakkında
Limak Thermal Boutique Hotel; Yalova' nın termal ilçesinde zamanında Atatürk' ün de sık kullandığı Türkiye' nin en iyi termal ve butik oteli.

Yalova Balayı Oteli : Atatürk' ün "benim kentimdir" dediği Yalova' da balayına ne dersiniz ?

17.04.2021Yalova Hakkında
Düğüne karar verdiniz. Tarihler belirlendi, mekanlar araştırıldı, bütçeler belirlendi, düğününüze katılacak kişileri netleştirdiniz, davetiyeler basıldı, masa süslemeleri, sandalye tercihiniz, şamdanlar, çiçekler, renkler, nikah töreni, şahitler vs derken liste uzayıp gitti. Hepsini hallettiniz. Takıları topladınız:) Elbette sıra geldi balayına.

Etiketler:

Yalova Atatürk

Yalova Hakkında

17.04.2021Yalova Hakkında
Yalova, Türkiyenin kuzeybatısında, Marmara Bölgesinin güneydoğu kesiminde yer almaktadır. İlin kuzeyinde ve batısında Marmara Denizi, doğusunda Kocaeli, güneyinde Bursa (Orhangazi-Gemlik) ve Gemlik Körfezi yer almaktadır. Yalova, 39-40 Kuzey enlemi, 29-61 Doğu boylamları arasında yer almaktadır. Denizden yüksekliği 2 metredir. 847 km2'lik alanı ile Ülkemizin yüzölçümü en küçük ilini oluşturmaktadır. Yalova doğu kıyılarındaki düzlükler dışında, dağlık bir bir araziye sahiptir. Bölgenin güneyi; batıdan doğuya doğru İzmit - Sapanca arasında Kocaeli sıradağları ile birleşen Samanlı Dağlarıyla kaplanmış durumdadır.

Termal Suyun Faydaları

17.04.2021Yalova Hakkında
Tıpta ‘termomineral sular’ olarak adlandırılan termal suyun kaplıcada kullanılabilmesi için o suyun yeraltından çıkan dpğal termal su olması, sıcaklığının 20 derece üzerinde bulunması, litresinde ise en az 1 gram mineral bulunması gerekmektedir. Yurdumuzda yılda en az 10 milyon kişi kaplıcalara şifa bulmaya gitmektedir. Uzmanlar, ister müzmin bir rahatsızlığı olsun, isterse sağlıklı herkesin hastalık durumlarında tedaviyi güçlendirmek için yılda bir kez kaplıca kürü almasını önermektedirler...

Fırsatlar

Adaya Biz Geldik