loader
  • 1 Kişilik
  • 2 Kişilik
  • 3 Kişilik

Sektörümüzün aşamayacağı hiçbir sorun yok

04.08.2021Limak Hotels Basın

Sektörümüzün aşamayacağı hiçbir sorun yok

Limak Otelleri Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu, Türk turizm sektörünün 30 yıllık geçmişini değerlendirdi. Kavaloğlu, sektörün geçmişten bugüne bir başarı hikâyesi yazdığını söyledi. Sektörün 2016'da tarihinin en zor sınavlarından birini verdiğini belirten Kavaloğlu, 2017'de toparlanmaya başladığını, bu yıl ise eski büyüme rotasına girildiğini belirtti. Kavaloğlu, "Ülkemiz terör saldırıları, hain darbe girişimi, uçak düşürme hadisesi ve yurtdışında aleyhimize yürütülen kampanyalara maruz kaldı. Başka bir ülkede bunlar yaşansa sonuçları çok daha ağır olabilirdi. Ama turizm sektörü bunca olaya rağmen çok büyük yaralar almadan bu süreci atlatmayı başardı" diye konuştu. Bu dönemde sektör oyuncularının da çok iyi bir iletişim çalışması yürüttüğüne dikkat çeken Kavaloğlu, şöyle devam etti: "Mesela Limak Grubu olarak otellerimizde kalan tüm misafirlerimize mektup gönderdik. Türkiye'nin güvenli ve tatillerini geçirebilecekleri bir ülke olduğunu anlattık. Çok olumlu geri dönüşler aldık. Sektör dernekleri olarak da pek çok kampanya yürüttük. Bizim bu zorlu süreçten çıkardığımız sonuç el ele verdiğimiz de aşamayacağımız hiçbir sorun olmadığı yönünde.

TÜKİYE DAHA CAZİP HALE GELDİ
Bu yıl 40 milyon turistin yakalanacağına inandıklarını anlatan Kavaloğlu, "Ben Hollanda ve Almanya'da ciddi bir artış bekliyorum ancak esas büyük patlamayı İngiltere, Fransa ve Polonya'da yapacağız. Özellikle Antalya büyük bir pay yakalayacak" diye konuştu. Döviz kurundaki artışın Türkiye'ye daha cazip hale getirdiğini belirten Kavaloğlu, bunun turist sayısına olumlu yansıyacağını vurguladı. Yerli turist sayısında da bir hareketlilik beklediklerini anlatan Kavaloğlu, turist sayısındaki artışa paralel istihdamda yüzde 20 oranında bir artış öngördüklerini kaydetti.

KIBRIS BAFRA'DA YENİ OTEL AÇTIK
Limak Grubu'nun tek pazara bağlı kalmadığını anlatan Kavaloğlu, bunun avantajlarını yaşadıklarını kaydetti. Kavaloğlu, "Geçen yıl da grup olarak doluluk oranlarımız oldukça yüksekti. Bu yılın ilk üç ayı da çok iyi geçti" dedi. Bu yıl Kıbrıs Bafra bölgesinde bin 100 yatak kapasiteli Limak Cyprus'ı hizmete açtıklarını hatırlatan Kavaloğlu, "Çok yoğun bir taleple karşılaştık. Bu otelimizin de grubumuza katılması ve turizmdeki genel iyileşmeye bağlı olarak 2018'de yüzde 30'luk büyüme hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

SEKTÖRE ÖZEL ÖNEM VERİYOR
SABAH Gazetesi'nin 33'üncü yılını kutlayan Kaan Kavaloğlu, "SABAH Türk basının en önemli kurumlarından birisi. Uzun yıllardan bu yana turizm sektörüne özel bir önem verdiğini görüyoruz. Bu katkının artarak devam etmesini arzu ediyoruz" dedi.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2018/04/30/sektorumuzun-asamayacagi-hicbir-sorun-yok

Fırsatlar

Adaya Biz Geldik