İçeriğe geç

Antalya 750 bin Rus turist ağırlar

Limak Holding Turizm Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu, Antalya’nın 2022 Turizm sezonu hakkında önemli açıklamalar yaparak “Rus pazarından Antalya olarak 750 bin Rus ağırlarız, tüm yıl için ise ilk hedefimizde 2021 rakamlarını yakalamak diyerek sektörün son durumunu paylaştı.

Bu yıl Antalya turizmcisi nasıl bir sezon ile karşı karşıya kalacak?

“Turizmin ana dili barıştır. Barış olmasını diliyoruz. Yakın coğrafyamızdaki bu savaş bizi hem maddi hem de manevi olarak çok ciddi bir şekilde etkilemekte. Bir an önce barışın sağlanması en büyük dileğimiz.”

Şu an ki durumu değerlendirir misiniz?

“Başarılı bir Nevruz dönemi yaşadık. Tarihte ilk defa mart ayı nisan ayından daha iyi geçti. Sezonun başlangıcı ise Mayıs ayındaki Ramazan Bayramı ile başlayacak.”

Ukrayna- Rusya Savaşı bitmediği düşünülürse, bunun için nasıl bir plan hazırladınız?

“Biz bu savaşın biteceğine inanıyoruz ve inanmak istiyoruz.”

RUSLARIN KONAKLAMA SÜRELERİ UZAYACAK

Bu yıl Antalya kaç Rus turist ağırlar?

“Bu yıl 6’lı rakamları göremeyeceğiz. Barış en yakın zamanda olur ise Antalya’da 750 bin Rus turist ağırlarız. Burada gözlemlediğimiz önemli bir nokta var. Antalya’ya gelen Rus turistlerin ortalama 9 gece kalıyorlardı. Bu yıl bu geceleme sürelerinin uzayacağını görüyoruz.”

İLK HEDEFİMİZ 2021 YILI RAKAMLARINA ULAŞMAK

2022 kayıp yıl mı olacak?

“Bu yıl telafisi olmayan bir açık var. Bizim ilk hedefimiz 2021 yılının rakamı olan 9 milyon 100 bin sayısına ulaşmak. Ondan sonra bu rakamın üzerine çıkmak.”

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

“Tarihte bir ilk yaşıyoruz. Üç sezon arka arkaya hiç bu şekilde kriz yaşamamıştık. Ama unutmamamız ve her seferinde dile getirmemiz gereken bir konu var. O da 2021 yılı pandemi yılı olmasına rağmen, tüm dünya arenasında Antalya Ve Türkiye başarılı bir turizmi yönetimiyle önemli bir işi gerçekleştirdi. Oteller, kuralları doğru uyguladığı için ve pandemi de devlet ve turizm iyi bir yönetim ile güçlü bir turizm stratejisi oluşturduğu için ve sonuç olarak Türkiye ve Antalya başarıyı yakaladı. Bu kabul etsek te etmesek te başarıdır. Bu hepimizin başarısıdır.”

Kaynak : Gm Dergi

SON YAZILAR

Limak International Hotels & Resorts

Sizi Arayalım

×