İçeriğe geç

Chiva Spa Center

Şifalı Termal Havuzları, Doğa Manzaralı Kapalı Termal Havuzu ile, Spa Keyfine Doyamayacaksınız…

Chiva Spa Center | Masajlar

Masajın sağlığımıza olan iyileştirici etkileri yıldır bilinmekte ve kullanılmaktadır. Chiva Termal Spa, kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel uygulanacak geleneksel masaj çeşitlerinden, modern masaj tekniklerine kadar birçok seçenek sunmaktadır.

Eski ismi “Pythia” olan Yalova Termal kaplıcalarının M.Ö. 2000’de bir yer sarsıntısı sonucu termal suların yeryüzüne çıkması ile meydana geldiği sanılmaktadır ve günümüze kadar 5 farklı uygarlık dönemini; eski Yunan, Roma, Bizans, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu yaşamıştır.

Termal su kaynağı, Termal’ in bulunduğu vadinin sonlarındadır. Sıcak yer altı suyu volkanik kayalıklar içinde oluşup 2200 metre derinlikten ve 66 derece sıcaklıkta yeryüzüne çıkmaktadır.

Limak Yalova Termal Butik Otel bünyesinde yeralan 1000 m2’lik alan üzerinde kurulan Chiva Thermal Spa Merkezi, otelimizin kendine özgü mimarisine sadık kalınarak, modern iç mimarisi ve huzur verici atmosferinde sizleri ağırlamayı bekliyor.

Chiva Thermal Spa, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendiren mistik müzikler eşliğinde Uzakdoğu’nun egzotik bakımları ve rahatlatıcı masajlarının yanı sıra, etkili cilt ve vücut bakımları sayesinde ayrıcalıklı bir dünyaya taşıyacak.

Oldukça modern ve rahatlatıcı konseptte hazırlanmış olan toplam 8 adet bakım kabini, Türk Hamamı, özel Türk Hamamı, sauna, buhar banyosu, açık ve kapalı termal havuzlardan oluşan kolektif üniteleri ile rahatlığın ve dinlenmenin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

Kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel uygulanacak geleneksel masaj çeşitlerinden, modern masaj tekniklerine kadar birçok seçenek sunmaktadır. Özel Chiva Masajı, Thai Masajı, Bali Masajı, Sıcak Taş Masajı, Reflexology, Ayurveda terapisi rahatlamanız ve yenilenmeniz için size yardımcı olacaktır.

Konaklamanız süresince özel paket programlarımızdan birisini de tercih edebilir, kişisel ihtiyaç ve gereksinimleriniz doğrultusunda size özel hazırlanacak bir program ile de yalnızca tatiliniz süresince değil tatiliniz sonrasında da ruh ve beden bütünlüğünüzün iyileştirici etkisini hissedebilirsiniz.

 • Geleneksel Bali Masajı
  Geleneksel Bali Masajı

  Derin kas gerginliğini azaltmak için tasarlanmış, aroma terapi yağları eşliğinde noktasal baskı ve avuç içi presyon teknikleri kullanılarak uygulanan, fiziksel ve ruhsal yenilenmenin sağlanacağı rahatlatıcı masaj terapisi.

 • Özel Chiva Masajı
  Özel Chiva Masajı

  Aroma terapinin huzur ve rahatlık veren etkisi ile birlikte, sükunetin bir parçası olan ılık aroma esanslı havluların vücuda uygulanması ile başlayan yolculuk. Kullanılacak özel aroma yağlar zevkinize göre sunulur ve seçili, ruhunuzu rahatlatan tüm gerginliğinizi alacak sadece Limak Thermal Pythia Spa ‘da bulabileceğiniz bir masaj terapisi.

 • Aromaterapi Masajı
  Aromaterapi Masajı

  Özel aroma yağlarının karışımı ile uygulanan son derece rahatlatıcı tüm vücudunuzu gevşeten kendinizi zinde hissetmenizi sağlayacak bir masaj terapisidir.

 • Reflexology
  Reflexology

  Eski bir iyileştirme sanatı olan refleksoloji, ayak tabanına uygulanan parmak ucu basıncı ile yapılan bir masajdır.

 • Geleneksel Bali Masajı & Reflexology
  Geleneksel Bali Masajı & Reflexology

  Derin kas gerginliğini azaltmak için tasarlanmış, aroma terapi yağları eşliğinde noktasal baskı ve avuç içi presyon teknikleri kullanılarak uygulanan, fiziksel ve ruhsal yenilenmenin sağlanacağı rahatlatıcı masaj terapisi.Eski bir iyileştirme sanatı olan refleksoloji, ayak tabanına uygulanan parmak ucu basıncı ile yapılan bir masajdır.

 • Sıcak Taş Terapisi
  Sıcak Taş Terapisi

  Tüm vücut masajınız Isıtılmış ılık volkanik taşlar ve aromatik yağlar ile yapılır , kaslarınızı gevşeten enerji akımını sağlayan son derece rahatlatıcı bir masaj terapisidir.

 • Derin Doku Masajı
  Derin Doku Masajı

  Gerginliği azaltır. Nane, mentol ve aromalı yağ ile yapılır. Var olan ağrı ve sızıları dindirir, rahatlama ve dinginlik sağlar.

 • Kakao Masajı
  Kakao Masajı

  Isıtılmış Kakao yağıyla uygulanan masaj teninize sıra dışı canlılık ve nem kazandırır. Kan dolaşımınızı hızlandırırken büyüleyici esansıyla bedeninizi sarar. Kakaonun pozitif etkisi, size büyük bir mutluluk verir.

 • Klasik Masaj (Bölgesel)
  Klasik Masaj (Bölgesel)

  Beden ve ruhunuzda derinlemesine rahatlama hissi uyandıran, aroma yağları ile belirli bir bölgeye uygulanan masaj terapisidir.

 • Anti-Selülit Masajı
  Anti-Selülit Masajı

  Lenf sistemini ve kan dolaşımını harekete geçiren bu çok özel bakım, selülit oluşumuna yatkın ve portakal kabuğu görünümündeki bölgelere ağırlık verilerek özel ürünler ile uygulanır.

 • Shiatsu Terapisi
  Shiatsu Terapisi

  Shiatsu Japon dilinde “parmak basıncı” demektir. Bu masaj tekniği, geleneksel Çin sağlık tekniklerinden uyarlanmıştır. Shiatsu ile bedenin enerji kanalları (meridyenler) takip edilerek enerji blokları çözülür ve enerji akımı dengelenir.

 • Thai Masajı
  Thai Masajı

  Geleneksel teknikler ile uygulanan Thai Masajı, enerji akışını harekete geçirmek ve gerginliği azaltmak için vücutta yer alan belirli noktalara uygulanacak basınç ile yapılır. Thai Masajı tüm vücudunuza uygulanacak esnetme ve germe hareketleri ile uygulanır.

 • Sultan Masajı
  Sultan Masajı

  Kesinlikle kaçırılmayacak ve unutulmayacak bir masaj türü. İki terapistin senkronize olarak ve ahenk ile yapacakları olağanüstü dört el masajı deneyimini siz de deneyin.

Chiva Spa Center | Hint Masajları

Masajın sağlığımıza olan iyileştirici etkileri yıldır bilinmekte ve kullanılmaktadır. ChivaTermal Spa, kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel uygulanacak geleneksel masaj çeşitlerinden, modern masaj tekniklerine kadar birçok seçenek sunmaktadır.

 • Hint Baş Masajı
  Hint Baş Masajı

  Baş, omuz ve boyun bölgesine özel teknikler ile yapılan Hint baş masajı vücudunuzun fiziksel, zihinsel ve ruhsal bütünlüğünü bulmasına yardımcı olacaktır.

 • Shiradora Terapisi
  Shiradora Terapisi

  Özel Ayurveda masaj yatağında uygulanan Shirodhara masajı alın bölgesinde bulunan üçüncü göz çakrasına ılık aroma yağların akıtılması ile başlar ve rahatlatıcı baş masajı ile devam eder.

 • Hint Baş Masajı & Refleology
  Hint Baş Masajı & Refleology

  Stresi azaltmak ve enerjiyi arttırmak için baş ve ayaklara uygulanan baş ağrısı, migren, stres gibi sorunları hafifleten özel bir terapidir.

 • Shiroabhyanga Terapisi
  Shiroabhyanga Terapisi

  Gerçek bir Ayurveda masaj deneyimi için sizlere önerimiz, Shiroabhyanga masajı olacaktır ,Ayurveda felsefesinin huzur veren tüm vücut ve yoğun baş masajı birleşimiyle oluşan etkileyici bir terapidir.

Chiva Spa Center | Thalgo Vücut Bakımları

 • Deniz Tuzu Vücut Kesesi
  Deniz Tuzu Vücut Kesesi
 • Yosun Uygulaması
  Yosun Uygulaması
 • Thalgo Marine Ritüeli
  Thalgo Marine Ritüeli

  Yosun Banyosu & Vücut Peelingi & Yosun Uygulaması

Chiva Spa Center | Türk Hamam Bakımları

 • Kişiye Özel Geleneksel Türk Hamamı Kiralma 1 – 4 kişi
  Kişiye Özel Geleneksel Türk Hamamı Kiralma 1 – 4 kişi
 • Geleneksel Türk Hamamı (kese)
  Geleneksel Türk Hamamı (kese)
 • Geleneksel Türk Hamamı (köpük)
  Geleneksel Türk Hamamı (köpük)
 • Geleneksel Türk Hamamı (kese+köpük)
  Geleneksel Türk Hamamı (kese+köpük)
 • Geleneksel Türk Hamamı (kese + köpük + nemlendirici vücut maskesi)
  Geleneksel Türk Hamamı (kese + köpük + nemlendirici vücut maskesi)
 • Geleneksel Türk Hamamı
  Geleneksel Türk Hamamı

  Türk Kahvesi kesesi ve köpük masajı

 • Sultan Hamam Bakımı
  Sultan Hamam Bakımı

  Size özel Türk Hamamında vücudunuz ölü hücrelerden arındırılarak peeling(kese) işlemi ile başlanır sonrasında saç bakımınız yapılarak tüm vücuda nemlendirici kil maskesi uygulanır tüm vücut köpük masajı ile maskeden arındırılır ve son olarak zihninizi açan rahatlatıcı baş boyun masajı ile son bulur.

HAVUZ KURALLARI

Tüm misafirlerimizden termal havuz kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Termal Havuz Kurallarımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Önemli

SPA PAKETLERİ

Sizler için oluşturduğumuz spa paketlerimizi inceleyebilirsiniz.
Fırsat

Sizi Arayalım

×