İçeriğe geç

Limak Üsküp Makedonya’nın tacı olacak

“Kabul ediyorum çok zor bir dönemde otel açılışı yaptık ama gerçekten çok güzel bir otel oldu, bu kötü günleri geride bıraktığımızda Limak Üsküp Luxury Hotel, Üsküp Makedon’yanın tacı olacak…”

Limak Otelleri grubun yeni üyesi Limak Üsküp Luxury Hotel‘in açıldığını duyurdu.

Limak Hotels & Resorts Makedonya‘nın Başkenti Üsküp’teki yeni oteli Limak Skopje Luxury Hotel’in açıldığını duyurdu. Limak Holding Turizm Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu açılışı sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

121 standart oda ve 21 süitiyle kapılarını açan otel, ana restoran, lobi, roof bar, toplantı ve balo salonu tesisleri olarak şık outletleri ile gözde mekan olarak konumlandırılmış. Limak Skopje Luxury Hotel, şehir merkezinde, müze ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde bulunan konaklama ve wellness tesisleri ile Limak çizgisini Üsküp’e getiriyor. Otel, Üsküp TAV Uluslararası Havalimanı’na 24 km uzaklıkta.

Üsküp Hakkında – Limak Üsküp

Makedonya’nın başkenti Üsküp şehridir. Ülkenin en büyük şehridir ve aynı zamanda idari-politik, ekonomik, kültürel ve eğitimsel-bilimsel bir merkezi temsil etmektedir. Ülkenin kuzey kesiminde, Vardar nehri tarafından ikiye bölünmüştür. Şehir, varoluşu boyunca tarihsel koşullara bağlı olarak farklı isimlerle adlandırılmış ve eski adı Skupi’dir.

Bizans belgelerinde, Üsküp şehri Üsküp olarak adlandırılıyordu ve Slavlar da buradan Üsküp, Üsküp veya Üsküp olarak bahsediyordu.

İmparator Samoil döneminde şehir, Samoil krallığına aitti, daha sonraki dönemde ise Bizans, Bulgar ve Sırp egemenliği altındaydı. 1392’de şehir Osmanlılar tarafından ele geçirildi ve Uskup adını aldı. 1962’de şiddetli yağışlar nedeniyle Vardar nehri Üsküp’ü sular altında bıraktı. Sel, şehrin yaşadığı en büyük depremin bir göstergesiydi.

Bugün Üsküp, özellikle dayanışma ile yönetildiği için bir dayanışma şehri olarak kabul edilmektedir.

kendini yenilemek için. Vatandaşlara ilk yardım o dönemde tüm Yugoslav cumhuriyetlerinden geldi ve birkaç gün

Depremden sonra dünyanın her yerinden yardım ve kurtarma ekipleri geldi. Dünyada tam olarak 87 ülke sağladı

şehrin yeniden inşa edilmesi için yardım ve yardım.

Üsküp Şehir Müzesi – Limak Üsküp

Üsküp Şehir Müzesi 1948 yılında kuruldu. 1970 yılında eski müzenin uyarlanmış bir bölümüne ev sahipliği yaptı.

Tren İstasyonu, kültür anıtı olarak korunan bir obje. O zamandan beri kompleks olarak çalışıyor arkeoloji, tarih, etnoloji, sanat tarihi ve çağdaş sanat alanlarını bünyesinde barındıran müze Üsküp şehrinin bölgesi. Merkezin güneyinde, Şehir Müzesi ile ilgili tek ilginç şey kısmen harap olmuş dış cephesi. 27 Temmuz 1963’teki trajik Üsküp depremi sabahı saat 5.17’de dondu ve neredeyse yıkıldı. Müze, ilk kaydedilen tarihten itibaren Üsküp’ün tarihini temsil eden kalıcı sergilere ev sahipliği yapmaktadır.

M.Ö.3000 civarında yerleşim. Üsküp şehir müzesinin dört bölümü vardır: arkeoloji, etnoloji, tarih ve sanat tarihi.

SON YAZILAR

Sizi Arayalım

×