İçeriğe geç

Limak Yalova Pazarlama Stratejileri

Marka değeri oluşturma konusunda farkındalık, imaj, kalite değeri, sürdürülebilirlik ve sadakat programlarına ek olarak hedef kitle belirlemenin önemine de değindiniz. Bu anlamda Limak Yalova Pazarlama Stratejilerinden bahseder misiniz? Kaan Kaşif Kavaloğlu

Kaan Kaşif Kavaloğlu (Limak Hotels– CEO) | İlk misafiri Mustafa Kemal Atatürk olan tarihi otel, Limak Turizm Grubu tarafından aslına uygun olarak yeniden inşa edildi ve Ağustos 2010 yılında hizmete açıldı. Tüm odalarımızda termal suyun verildiği özel küvetler bulunuyor. Oda numaralarımız Atatürk’ün doğumundan (1881), vefatına (1938) kadar olan yıllardan oluşuyor. Açık ve kapalı termal havuz, sauna, buhar odası, fitness center ve Türk hamamları olmak üzere toplam 1.000 m2 spa alanı mevcut.

Henüz açılışını yapmadan önce Limak Hotels olarak elimizdeki güçlü veriyi kullanarak, özellikle İstanbul, Kocaeli ve Bursa illerinden otellerimizi tercih etmiş misafirler ile birebir temas kurduk ve Limak Hotels bünyesinde çok özel yeri olan “Limak Thermal”i anlattık.

Kaan Kaşif Kavaloğlu ;Limak Yalova” ile Yalova’nın termal turizmine farklı bir bakış açısı getirdik. Termal otel denilince akla sağlık ve şifa bulmak için ziyaret edilen tesis gelir; fakat biz bu anlayışı dünya birinciliği almış termal su kaynakları ile keyfe dönüştürdük. Misafirlerimizi öncelikle keyifli birkaç gün geçirmek istedikleri otelimizde, sloganımızda olduğu gibi sıcak misafirperverlik ve mükemmel servis ile birlikte sağlıkla da buluşturuyoruz.

Limak Thermal Boutique Hotel Pazarlama Stratejileri Kaan Kaşif Kavaloğlu

Pazarlama noktasında “Limak Yalova”de soft marketing yapıyor, güney otellerimizden aldığımız ve partnerlerimiz ile olan güçlü ilişkilerimizi termal otelimizin pazarlamasında itici kuvvet olarak kullanıyoruz. Yalova’nın Termal ilçesinde hâkim pazarlar: iç pazar ve Orta Doğu pazarı. Antalya pazarlama ekibimizin BDT ve Avrupa ülkelerinde katıldığı fuar, roadshow ve atölye çalışmalarında Yalova’nın tanıtımına da katkı sağlıyoruz. Yalova ve İstanbul ekibimiz de her yıl Orta Doğu ülkelerinde Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt’te gerçekleşen turizm fuarlarına katılıyor. Hem Yalova destinasyonunun hem de diğer otellerimizin pazarlamasına katkıda bulunuyoruz.

Gecelemelerin daha kısa olduğu otellerde doğrudan pazarlamanın önemi çok daha yüksek. Bu noktada misafirlerimizin beklentileri, talepleri ve tercihlerini iyi analiz ederek ekibimizi ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yaptık ve özgün pazarlama teknikleri geliştirdik. Yaptığımız çalışmalar neticesinde doğrudan rezervasyonların toplam rezervasyonlara oranında %60’ları yakaladık.

Limak Yalova Doğrudan ve Dijital Pazarlama Faaliyetleri;

 • Sadakat programımız çerçevesinde sürekli misafirlerimize ciddi olanaklar sunuyoruz. Tüm konaklamalarını yakından takip ediyor, her türlü istek ve taleplerini organize ediyoruz.
 • Uzun konaklamaları teşvik etmek için çok özel kampanyalar yapıyoruz.
 • Doğum günleri, evlilik yıl dönümleri ve balayı için çok özel paketler hazırlıyoruz.
 • Misafirlerimiz bizimle iletişimin her kanalını kullanarak sorularına, merak ettikleri konulara hızlı cevaplar buluyor ve sonuç alıyorlar.
 • Instagram, Facebook, Google, Whatsapp ve e-posta gibi aklınıza gelebilecek tüm kanalları aktif olarak kullanıyoruz.
 • Güçlü veri tabanımız sayesinde bülten, sms gönderimleri gibi klasik dijital pazarlama yöntemlerinin yanında kapsamlı ve doğru şekilde analiz ettiğimiz verileri “cross marketing” için de kullanıyoruz.
 • Web sitemizde mümkün olduğunca sade, basit, özgün ve sonuç odaklı tasarımı ön plana aldık. Kurduğumuz ekosistem ile misafirlerimiz her türlü işlemini çevrimiçi yapabiliyor.
 • Özellikle telefon ile aldığımız rezervasyonlarda kurduğumuz yapı ile misafirlerimizin rezervasyonlarını yönetme ve güvenli şekilde ödemelerini yapabilme imkânı sağladık.
 • Whatsapp Business çıktığında Türkiye’de kullanan ilk otel Limak Thermal otelimiz. Her ne kadar telefon, çevrimiçi rezervasyon, e-posta gibi tüm iletişim imkânları olsa da uygulamaya aldığımız her bir iletişim aracının karşılık bulduğunu gözlemledik ve hepsini aktif olarak kullanıyoruz.
 • Aynı zamanda blog sayfamız üzerinden basın bültenlerimizi ve kampanyalarımızı tüm misafirlerimiz ile paylaşmakla birlikte bölgemizin öne çıkan özelliklerini, gezilecek yerlerini de anlatıyor, olabildiğince kapsamlı bilgilendirme yapıyoruz.
 • Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarımızdan planlı, hedef kitlesi filtrelenmiş ve verilmek istenen mesajın çok iyi hazırlandığı reklamlar yapıyoruz.
 • Misafirlerimizin tatillerinde yaşadıkları deneyimleri çevrimiçi mecralarda paylaşmalarını teşvik ediyoruz. Aynı zamanda tüm internet ortamında ve otelde alınan anket yorumlarını web sitemizde haftalık olarak yayınlıyor ve misafirlerimizin doğru bilgi ve yorumlara tek bir sayfadan ulaşabilmesine imkân sağlıyoruz.

SON YAZILAR

Sizi Arayalım

×