İçeriğe geç

Limak Thermal ve Zorlu Energy Solutions İşbirliği

Zes Nedir ?

Şehir içinde ve şehirler arası yollarda hayata geçirdiği hızlı şarj istasyonları ile birlikte ülkemizdeki elektrikli araç sahiplerinin yolculuklarını kolaylaştırmayı ve elektrikli araç devrimini hızlandırmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda Limak Hotels olarak Zorlu Energy Solutions (Zes) ile işbirliği yapmak suretiyle Limak Thermal Boutique Hotel’ de elektrikli araçlar için şarj istasyonu kurulumunu gerçekleştirdik.

Şarj Etme

Aracınızı ZES AC şarj istayonlarında ( Limak Thermal otopark girişinde ) kendi şarj kablonuzu kullanarak, DC şarj istasyonlarında ise cihazın üzerindeki şarj kablolarını kullanarak şarj edebilirsiniz. ZES şarj istasyonlarında aracınızı şarj edebilmek için; ZES mobil uygulamasını indirmeniz ya da ZES kartınızın olması gerekmektedir.

Şarj işlemini başlatmak için kablonun, aracınıza ve istasyona bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra cihaz üzerindeki alana ZES kartınızı okutarak ya da cihaz üzerinde bulunan QR kodunu ZES mobil uygulaması ile okutarak şarj işlemini başlatabilirsiniz. Şarj işlemini bitirmek için yine aynı şekilde isterseniz ZES kartınızı okutarak isterseniz de mobil uygulama ile Harita sayfası üzerinden ‘Şarjı Durdur’ butonunu tıklayarak bitirebilirsiniz.

Elektrikli araçların şarj süresi; araç batarya kapasitesi, mevcut şarj doluluk seviyesi, aracın şarjlanma kapasitesi gibi çok sayıda değişkene bağlıdır. ZES DC şarj istasyonlarında uyumlu araçlarınızı 30 dakikada %80’e kadar şarj edebilirsiniz.

ZES mobil uygulaması üzerinden Limak Thermal şarj istasyonunun uygunluk durumunu kontrol edebilir veya resepsiyondan bilgi alabilirsiniz.

ZES Limak Thermal şarj istasyonundan tüm tam elektrikli araçlar ve plug-in hibrit araçlar yararlanabilir.

Şarj işlemi sağlıklı bir şekilde başladığında şarj kablosu kendini, istasyon ve araca ayrı ayrı kilitleyerek dış müdahalelere kapalı hale getirmektedir. Teknik bir problemle karşılaşıp şarj kablosunun çıktığını fark ederseniz, çağrı merkezi yoluyla ZES ile iletişime geçebilirsiniz.

Üyelik

Üye olmanız için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır ve üyelik tamamen ücretsizdir. ZES Mobil uygulaması üzerinden üye olabilirsiniz.

ZES mobil uygulamasını indirip yönlendirmeleri takip ederek üyelik işlemini tamamlayabilirsiniz.

Şarj işlemlerini ve ödemenizi kolaylıkla gerçekleştirebilmek, indirimli fiyatlardan ve kampanyalardan yararlanmak için ZES ailesine katılabilirsiniz. 

ZES Mobil uygulama üzerinden kart talebinde bulunabilirsiniz.

Ücretlendirme

Ücretlendirme istasyondan çektiğiniz güç miktarına ve istasyonda kaldığınız zamana göre hesaplanmaktadır. Ücretlendirme tarifesiyle ilgili detaylı bilgilere ZES mobil uygulamada yer alan ücretlendirme sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Ödemenizi ZES mobil uygulama üzerinden kredi kartı bilginizi ekleyerek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şarj işlemi bittikten sonra ücretlendirmeniz, ZES mobil uygulamada ücretlendirme sekmesinde  belirtildiği şekilde hesaplanıp kartınızdan tahsil edilecektir. Kart bilgileriniz güvenli ödeme sistemleri ile güvence altında olup başka bir kurum ya da kuruluşla paylaşılmamaktadır.

Sizi Arayalım

×